A képviselő-testület 2016-ban Koncz Zsuzsának, Pataki Ferencnek és Szloboda Józsefnek adományozta a Budapest Főváros XIII. Kerület Díszpolgára címet.
Előadóművész
Fejszámoló előadóművész
Pataki Ferenc különleges képessége már gyermekkorában megmutatkozott. 5 éves korától, mint csodagyerek a Lakner Gyermekszínházban szerepelt vasárnap délelőttönként. A második világháború után a hadifogságból 1949-ben tért vissza az országba, és elölről kellett kezdenie mindent. 1952-ben letette az artistavizsgát és különböző kultúrházakban, iskolákban lépett fel. Külföldi meghívásokat is kapott például a Szovjetunióba, Svédországba, Angliába, az NSZK-ba. Az ötvenes években az egész ország fejszámoló művészként ismerte és szerette meg. Többjegyű számok szorzását végezte közönség előtt, tudását humorral ötvözte, és diktálta a végeredményt hátulról kezdve. A produkciók során nyolc-tízjegyű, végül tizenkét-tizennégy jegyű számok szorzása, osztása sem okozott gondot, majd vont belőlük köbgyököt hihetetlenül rövid idő alatt. Tehetségének elismerését az érdemes művész díj, az Apáczai Csere János-díj, a Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztje kitüntetések is fémjelzik. Több mint 60 éve él a XIII. kerületben. Jelenlegi otthonában – a Pozsonyi úton – 50 éve lakik, élvezi a környék lakóinak tiszteletét és szeretetét.
Református lelkész
Szloboda József a Budapesti Református Teológiai Akadémián 1987-ban szerzett lelkészi diplomát. Különböző szolgálati helyek és beosztások után – mint például az Egyházi Menekültügyi Szolgálat vezetése – 1990 októbere óta angyalföldi lelkipásztor. Tagja volt az International Council of Homehelp Servises-nek, jelenleg tanácsadói minőségben vesz részt a Bethesda Kórház házi betegápolási szolgálatában. Munkásságára jellemző a segítségnyújtás, mások támogatása, gyámolítása, az egyházközség összekovácsolása, az idősek iránti szeretet, a velük való törődés. 1992-ben létrehozta a mentális segélyszolgálatot, sok száz angyalföldi lakoson igyekezett segíteni. A kerület más szociális és mentális segítő szervezeteivel kialakult jó munkakapcsolat indította arra, hogy 1994-ben megszervezze a Szociális Kerekasztalt, a kerületi civil szféra karitatív tevékenységének koordinálására, mely szervezet az elnökévé választotta. 1995 óta dolgozik az Önkormányzat Szociális és Egészségügyi Bizottságában a civil szervezetek képviseletében. Két éve, az Esélyegyenlőség Napja alkalmából megkapta az Önkormányzat „Ember” Esélyegyenlőség díját.